درمان درد زانو

پی آر پی

درمان درد زانو با پی آر پی

درمان درد با پی آر پی ، پی آر پی ، درمان درد زانو با پی آر پی ،nasim-clinic

درمان درد  با پی آر پی یک روش نوین برای تسکین درد است که اغلب افراد از این روش برای درمان درد اعضای بدن استفاده می کنند. پی آر پی یا همان پلاکت درمانی روشی موثر و آسان جهت رفع دردهای بدن است . یکی از اعضایی که بسیار دچار درد می شود زانو است. بهتر است بدانید که زانو مفصلی پیچیده در بدن است و در واقع بزرگترین مفصل به حساب می آید. زمانی که غضروف مفصل زانو از بین می رود ، استخوان سفت شده و در نتیجه تماس دو استخوان روی همدیگر درد بیمار را تشدید میشود . رگ به رگ شدن و آسیب دیدن رباط و یا از بین رفتن غضروف از شایعترین صدمات زانو هستند .

PRP

توصیه درمانی :

  • استفاده از یخ و داروهای ضد التهاب
  • انجام تمرینات ورزشی مناسب
  • کاهش وزن در صورت داشتن اضافه وزن
  • رژیم غذایی خاص
  • تزریق کورتیزون
  • توجه داشته باشید که از استفاده طولانی مدت از کورتیزون جلوگیری کنید چون ریسک بدتر شدن شرایط را به همراه دارد

پی ار پی

درمان بوسیله PRP

درمان PRP امیدی است برای بیماران با درد مزمن زانو . برای بیمارانی که جراحی نداشته اند و سایر درمان های انجام شده با شکست روبرو شده PRP  میتواند درد را بطور طولانی از بین ببرد.

بسته به میزان آسیب دیدگی 1 تا 3 بار پی آر پی ممکن است نیاز باشد حتی برای بیمارانی که تحت جراحی قرار گرفته اند و همچنان درد دارند . PRP میتواند درد را از بین برده و بافت را ترمیم کند . این پروسه برای آسیب دیدگی های زانو شبیه به سایر پروسه های PRP است . محلی که نسبت به درد حساس است شناخته شده ، پوست به وسیله ی بتادین پرپ شده و بی حسی موضعی تجویز میشود ، در نهایت PRP به مفصل زانو تزریق میگردد . فعال شدن آب به وسیله تزریق تروبسین صورت میگیرد . به وسیله این کار ممکن است کمی فشار و تورم به وجود آید که کمپرس یخ میتواند مفید واقع شود اکثر بیماران بعد از چند روز احساس بهتری دارند . ترمیم بعد از 6 هفته اتفاق می افتد . اگر تزریق بعدی PRP  نیاز باشد معمولا بعد از 4 هفته انجام میشود و در طول دوره های درمان هیچ داروی ضد التهابی نباید مصرف شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =